ЗагрузкаПожалуйста ждите...
*показники статистики, коротко, по кліку розширенно

Інфографіка

Відео

Статті

Євроінтеграція по-українськи: дорого, повільно і… небезпечно
Опубліковано 26.02.2018
Формування політики у світлі засадничих принципів права ЄС
Опубліковано 22.02.2018

Про проект

Парламентська експертна група з європейської інтеграції  (ПЕГ) - незалежна експертна спільнота, створена з метою сприяти виконанню Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, впливаючи на якість законотворчого процесу.

Основними завданнями групи є:

  • Підготовка висновків на депутатські законопроекти для Комітету ВРУ з питань євроінтеграції (500 експертиз за 2015-2017 роки)
  • Адвокація змін до Регламенту ВРУ щодо обов’язкової перевірки розробниками законопроектів на відповідність законодавству ЄС та зобов’язанням Угоди про асоціацію.
  • Просування важливості дотримання норм права ЄС в законотворчому процесі.

Група створена на основі відкритого конкурсного відбору влітку 2015 року.

Проект реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за фінансової підтримки

Експертиза - Міжнародного фонду «Відродження» (травень 2015 - вересень 2016 року);

Експертиза - Black Sea Trust for Regional Cooperation (жовтень 2016 - березень 2017 року);

Експертиза - Міжнародного фонду «Відродження» (травень 2017 - лютий 2018 року);

Тренінги - Посольство Великої Британії в Україні (травень 2017 - березень 2018 року)

 

Група відкрита для співробітництва з усіма фахівцями у сфері права ЄС.

Свої пропозиції та резюме можна надсилати на e-mail: denys.chernikov@gmail.com

Координатори Групи ПЕГ:

Леся Шевченко
Керівник проекту

Керівник проекту та керівник Фундації "ВІдкрите суспільство". Магістр ділового адміністрування (КНЕУ) та магістр державного управління (Академія державного управління при Президентові України). Ініціатор та керівник близько 50 громадських проектів. Автор методик індикативного оцінювання депутатів ВРУ та загального моніторингу органів місцевого самоврядування. Протягом 10 років керувала проектами у сфері дослідження роботи українського парламенту із фокусом на аналізі парламентських фракцій та виконання передвиборчих зобов’язань. Керівник моніторингових проектів, реалізованих Фундації «Відкрите суспільство» разом із рейтинговим українським інформаційним агентством в 2002, 2004 та 2006 рр.(УНІАН- Вибори).

Денис Черніков
Координатор

Координатор експертної групи ПЕГ. Закінчив Національний університет "Києво-Могилянська Академія" та Міжнародний інститут бізнесу. Навчався в Об'єднаному Віденському інституті МВФ, Міжнародній антикорупційній академії (Відень) та Європейському Колегіумі (Варшава). Має 15-річний досвід експертизи у сфері економічної політики, державних фінансів та європейської інтеграції. Є автором багатьох статей на тему державної допомоги суб'єктам господарювання та реформи цієї сфери на основі правил ЄС. Входить до складу робочої групи №3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

До складу Групи входять експерти:

Ткаченко Руслан
експерт з права ЄС

Юрист

Хорт Юлія
корпоративне право та ринок фінансових послуг.

Кандидат юридичних наук. Отримала юридичну освіту в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, де протягом п’яти років працювала асистентом на кафедрі господарського права. Також була фулбрайтівським стипендіантом 2011-2012 (Fulbright visiting scholar program, Northwestern University Schoolof Law (Chicago)) та наразі входить до ради правління Fulbright Academy of Law, Peaceand Public Health. Була постдоктор дослідником з європейського фінансового права в Уппсальському університеті (Швеція). Предмет наукових інтересів – корпоративне право та ринок фінансових послуг.

Петров Роман
експерт

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». Юридичну освіту здобув в Донецькому національному університеті.Захистив дисертацію на здобуття вченого звання кандидата юридичних наук в Інституті економіко-правових досліджень НАН України. Отримав ступінь доктора філософії у Лондонському університеті (Великобританія) в сфері права Європейського Союзу.Захистив дисертацію на здобуття вченого звання доктора юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України. Очолює Центр ім. Жана Моне з європейських студій. Має досвід керування міжнародними освітніми і науковими проектами та є членом науково-експертної ради Комітету європейської інтеграції Верховної Ради України та експертної ради Міністерства освіти і науки України.

Анакіна Тетяна
Право та політика Європейського Союзу, захист прав людини.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Здобула вищу юридичну освіту на факультеті підготовки юристів для Міністерства закордонних справ України в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, закінчила аспірантуру кафедри міжнародного права та захистила кандидатську дисертацію за темою «Судовий прецедент у праві ЄС». Бере активну участь у проектах Ради Європи, ЄС, ОБСЄ з метою поширення європейських цінностей та утвердження ідеалів соціальної, демократичної, правової держави. Сфера інтересів – право та політика Європейського Союзу, захист прав людини.

Топорецька Зоряна
Помічник-консультант народного депутата ВРУ сьомого та восьмого скликань

Кандидат юридичних наук. Отримала юридичну освіту у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, спеціальність «Правознавство», де протягом трьох років працює асистентом кафедри міжнародного правосуддя. Має досвід практичної роботи юристом Юридичної компанії «Jurimex». Позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, помічник-консультант народного депутата ВРУ сьомого та восьмого скликань.

Кононов Олексій
право ЄС, право ГАТТ/СОТ, міжнародне комерційне право, прямі іноземні інвестиції та державне управління, вирішення інвестиційних спорів, міжнародний комерційний арбітраж.

Doctorof Juridical Science (S.J.D.). Вищу освіту здобув у Донецькому національному університеті. Продовжив навчання в Центральноєвропейському університеті навчання у Центрально європеському університеті, Будапешт, Угорщина, магістр міжнародного комерційного права. Пізніше закінчив аспірантуру та захистив дисертацію в тому ж університеті. Представник-консультант компанії HEDUCON в Україні. Працював в університетах в Султанаті Оман, Боснії і Герцеговині, США, Угорщині, Німеччині. Працював юрисконсультом та юристом на виробничих підприємствах та в юридичних фірмах міст Макіївки, Донецька та Києва. Сфера інтересів - право ЄС, право ГАТТ/СОТ, міжнародне комерційне право, прямі іноземні інвестиції та державне управління, вирішення інвестиційних спорів, міжнародний комерційний арбітраж.

Карпенко Олександра
Засоби альтернативного врегулювання спорів і процеси гармонізації та узгодження законодавств різних країн Світу

Практикуючий юрист у сфері міжнародного приватного права та зовнішньоекономічної діяльності. Вищу юридичну освіту отримала в Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара. Спеціалізувалась на кафедрі міжнародного права. Додатково отримала посвідчення перекладача фахової літератури з англійської мови. 9 років загального досвіду роботи за фахом, в тому числі у галузях податкового, земельного, банківського, господарського права. Багато співпрацювала з адвокатами з Франції, Нідерландів, Польщі, Грузії, Казахстану. Сфера інтересів – засоби альтернативного врегулювання спорів і процеси гармонізації та узгодження законодавств різних країн Світу.

Зелінська Ольга
Аналітик

Аналітик. Вищу освіту у галузі політології здобула в Чернівецькому Національному Університеті ім. Юрія Федьковича. Продовжила навчання у Central European University (Будапешт, Угорщина), MAinPublicPolicy. Наразі аспірант Вищої Школи Суспільних Наук при Польській Академії Наук (Варшава, Польща). Помічник-консультант народного депутата ВРУ шостого скликання. Працювала аналітиком в громадському секторі, афілійована з аналітичними The Hague Center for Strategic Studies (Нідерланди), Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва, Фундацією «Відкрите Суспільство» (Україна).