ЗагрузкаПожалуйста ждите...
*показники статистики, коротко, по кліку розширенно

Експертиза законопроекту №3499 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів)"

Опубліковано 11.04.2016 2 переглядів
Даний законопроект покликаний, шляхом внесення змін до Податкового кодексу України, уточнити визначення окремих термінів та норм щодо функціонування «регульованого ринку», а також операцій з «фінансовими інструментами». Законопроект розроблений з метою «створення передумов для підвищення ефективності та функціональності ринків капіталу та інших регульованих ринків в Україні, в першу чергу шляхом комплексного врегулювання питань функціонування ринків похідних цінних паперів та деривативів та законодавчого регулювання інфраструктури цих ринків».

1) Загальна характеристика Законопроекту

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів), поданого народними депутатами  Демчаком Р.Є., Довбенком М.В., Різаненком П.О. та іншими від  20.11.2015р. (реєстр. № 3499) («Законопроект») спрямований шляхом внесення змін до Податкового кодексу України уточнити визначення окремих термінів  та норм щодо функціонування «регульованого ринку», а також операцій з  «фінансовими інструментами». У Пояснювальній записці вказано, що Законопроект розроблений з метою «створення передумов для підвищення ефективності та функціональності ринків капіталу та інших регульованих ринків в Україні, в першу чергу  шляхом комплексного врегулювання питань функціонування ринків похідних цінних паперів та деривативів та законодавчого регулювання інфраструктури цих ринків».

1.1. Відповідність Угоді про асоціацію

Законопроект належить до сфери, яка охоплюється Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони («Угода про асоціацію»).

Законопроект системно пов’язаний із Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів), поданого народними депутатами  Демчаком Р.Є., Довбенком М.В., Різаненком П.О. та іншими від  20.11.2015р. (реєстр. № 3498). Тому з урахуванням висновку щодо Законопроекту № 3498, стосовно цього Законопроекту варто зазначити наступне.

Зміни, передбачені Законопреоктом 3499, стосуються  узгодження термінології та дефініцій. З’ясовано, що вищеперелічені зміни не суперечать Угоді про  асоціацію і спрямовані на імплементацію відповідних Директив, про які мова йде у висновку щодо Законопроекту № 3498, хоча і строк їх  імплементації ще не настав.

2) Політико-правове обґрунтування Законопроекту

Встановлено, що зміни, передбачені Законопреоктом 3499, стосуються  узгодження термінології та дефініцій. З’ясовано, що вищеперелічені зміни не суперечать Угоді про  асоціацію.

3) Рекомендації Комітету

Рекомендація Комітету: прийняття Законопроекту за основу.

Вик. М. Цвенгрош, Н. Галецька (Парламентська експертна група)